Een heerlijk stuk tiramisu cake maar dan in de vorm van een eiwitreep, dat is wat deze tiramisu protein bar is. Speciaal voor alle koffie-addicts en chocoladeliefhebbers.
7 gram vanille caseïne eiwitpoeder, maar whey eiwitpoeder is ook prima, de vulling is dan iets beter smeerbaar (bijvoorbeeld Impact Whey (My Protein) of Whey Perfection (Body en Fitshop))
Mix de droge ingrediënten samen in een middelgrote kom. Mix ook de natte ingrediënten (eiwit en yoghurt) samen (mogelijk houd je klontjes, dat is niet erg).
Voeg de natte ingrediënten toe aan de droge en meng goed (maar zo kort mogelijk).
Bedek een kleine brownie schaal (14x14) met een stuk bakpapier dat over de randen komt (om later er makkelijk uit te kunnen halen) en spray met non-stick spray. Schep het beslag erin.
Bak 20 minuten in de oven op 160ºC (conventionele oven) of tot een prikker er schoon uit komt.
Maak ondertussen de vulling door de mascarpone en eiwitpoeder goed te mengen.
Laat de cake iets afkoelen buiten de oven maar niet te lang (wanneer de cake nog warm is smelt de mascarpone wat en is het makkelijker te smeren). Snijd horizontaal open. Wees hierbij voorzichtig dat je de cake niet aan de boven- of onderkant opensnijdt!
Verdeel de vulling over de onderkant van de cake en plaats de bovenkant er weer op. Wanneer de vulling door de warmte te veel begint te smelten kun je de cake even in de koelkast plaatsen om weer op te stijven.
Snijd de cake in acht gelijke stukken.
Smelt de chocolade en verdeel over de protein bars. Laat de chocolade opstijven in de koelkast.
Optioneel: Bestuif met cacao poeder.
Extra
Protein bar zonder chocolade topping: Cal: 684; v/k/e: 32g, 34g, 65g.
Protein bar met chocolade topping en cacao poeder Cal: 923; v/k/e: 52g, 50g, 69g.